| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Bajaj 15 L Personal Air Cooler (Coolest PC 2000 DLX, White) | ₹ 5,199 |
| Bajaj 15 L Personal Air Cooler (Coolest PC 2000 DLX, White) | ₹ 6,190 |
Bajaj 15 L Personal Air Cooler (Coolest PC 2000 DLX) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 5,199 है. Bajaj 15 L Personal Air Cooler (Coolest PC 2000 DLX) की सबसे कम कीमत ₹ 5,199 फ्लिपकार्ट पर 31st May 2026 को है.
| ब्रांड | Bajaj |
| मॉडल | 15 L Personal Air Cooler (Coolest PC 2000 DLX) |
| Model Name | Coolest PC 2000 DLX |
| Color | |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 15 L |
| Remote Support | नहीं |
| Air Delivery | 1500 CFM |
| Air Throw Distance | 25 ft |
| Air Deflection | 4 Ways |
| Cooling Coverage Area | 200 Sq.Ft. |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Oscillating Function | नहीं |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Easy to Read Water Level Indicator, Humidity Control Valve |
| Power Requirement | 230 V |
| Other Power Features | Inverter Compatible |
| Width x Height x Depth | 47 cm x 69.9 cm x 45 cm |
| Weight | 10 kg |
| Warranty Summary | 1 Year |
Bajaj 15 L Personal Air Cooler (Coolest PC 2000 DLX)
₹5,199
विज्ञापन
Upcoming Smartphones June 2026: Lava Bold N2 5G, Xiaomi 17T, Motorola Edge 70 Pro+ जैसे फोन होने जा रहे लॉन्च
Motorola Edge 70 Pro+ लॉन्च होगा 50MP के 4 कैमरा, 6500mAh बैटरी के साथ, जानें सबकुछ