| ब्रांड | वीयू |
| मॉडल | 45 Inch LED Ultra HD (4K) TV (45CU119) |
| Model Name | 45CU119 |
| Display Size | 45 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1016.8 mm x 583 mm x 89.1 mm |
| Weight (without stand) | 8.35 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1016.8 mm x 635.3 mm x 203.2 mm |
| Weight (with stand) | 600 x 200 mm, Wall Mount, Screw Thread |
| Stand Type | Tabletop |
| Number of Cores | क्वाड-कोर |
| Processor | Quad Core |
| Supported App - Youtube | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Type | IEEE 802.11 b, g, n |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Digital Audio Output | 1 |
| RF Connectivity Input | RF Input: 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component or Y Pb Cb Pr Cr Input Mini: 1 |
| Brightness | 450 nits |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Power Consumption | 115 W, 1 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | हां |
| RF Capable | हां |
वीयू 45 Inch LED Ultra HD (4K) TV (45CU119)
विज्ञापन
31.5 इंच साइज और 4K OLED डिस्प्ले, गेमर्स के लिए BenQ लाया 240Hz मॉनिटर, जानें कीमत
फोन के पीछे चिपकते ही शुरू होगी चार्जिंग! इस प्राइस पर आया URBN का नया 10,000mAh पावर बैंक
itel A100 Pro भारत में लॉन्च: कम बजट में मिलिट्री ग्रेड मजबूती और Ultralink नेटवर्क टेक्नोलॉजी!