| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas Beko 245 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC265C60, Dahlia Blue) | ₹ 26,000 |
Voltas Beko 245 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC265C60) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 26,000 है. Voltas Beko 245 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC265C60) की सबसे कम कीमत ₹ 26,000 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas Beko |
| मॉडल | 245 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC265C60) |
| Model Name | RDC265C60 |
| डोर टाइप | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 245 L |
| Colours | Dahlia Blue |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 151.60 x 60.00 x 0.00 |
| Depth | 67.8 cm |
| Weight | 46 kg |
| Temperature Control | हां |
| Power Consumption | 168 W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | External Handle |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Direct Cooling Technology |
| Warranty Summary | 2 Years Comprehensive Warranty on Product and Additional 10 Years Warranty on Compressor |
Voltas Beko 245 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC265C60)
₹26,000
विज्ञापन
लंबे नाखून से फोन नहीं चलता? स्टूडेंट ने बनाई अनोखी नेल पॉलिश, ऐसे करेगी काम
Airtel के ग्राहक 65 करोड़ के पार! बनी दुनिया की दूसरी सबसे बड़ी टेलीकॉम कंपनी