| ब्रांड | टीसीएल |
| मॉडल | 28 Inch LED HD Ready TV (28D2900) |
| Model Name | 28D2900 |
| Display Size | 28 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Analog Audio Input | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Sound Box Inside |
| Sound Technology | Dolby Digital Plus |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| Supported Audio Formats | MP3 |
| Power Consumption | 45 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Weight (without stand) | 3.3 KG |
| Contrast Ratio | 3000:01:00 (Static) |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | AVI, MKV, WMV, MP4, M4V, FLV |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
टीसीएल 28 Inch LED HD Ready TV (28D2900)
विज्ञापन