| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Sony 46 Inches Full HD LED 3D TV (KDL-46EX720 IN5) | ₹ 93,900 |
सोनी 46 Inch LED Full HD TV (KDL-46EX720) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 93,900 है. सोनी 46 Inch LED Full HD TV (KDL-46EX720) की सबसे कम कीमत ₹ 93,900 फ्लिपकार्ट पर 12th May 2026 को है.
| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 46 Inch LED Full HD TV (KDL-46EX720) |
| Model Name | KDL-46EX720 |
| Display Size | 46 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1078 mm x 660 mm x 29.8 mm |
| Weight (without stand) | 14.3 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1078 mm x 690 mm x 260 mm |
| Weight (with stand) | 17.9 kg |
| Stand Type | Tabletop |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 2 |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Headphone Jack | 1 (Side) |
| Digital Audio Output | 1 (Rear) |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 2 (Rear) |
| RF Connectivity Input | 1 (Rear) |
| Component In (RGB Cable) | 1 (Rear / Hybrid) |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Surround Sound | S-Force Front Surround 3D |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Picture Engine | X-Reality |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
सोनी 46 Inch LED Full HD TV (KDL-46EX720)
₹93,900
विज्ञापन
दिनभर स्क्रीन देखने से आंखें दुखती हैं? Xiaomi का नया स्मार्ट Eye Mask देगा मसाज, जानें कीमत
SanDisk Crayola USB Type-C Flash Drive लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स