| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Sony 40 Inches Full HD LCD Stard TV (KLV-40R352F, Black) | ₹ 36,990 |
सोनी 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40R352F) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 36,990 है. सोनी 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40R352F) की सबसे कम कीमत ₹ 36,990 अमेजन पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40R352F) |
| Model Name | KLV-40R352F |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 944 mm x 566 mm x 40 mm |
| Weight (without stand) | 6.5 Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 944 mm x 623 mm x 268 mm |
| Weight (with stand) | 6.9 Kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Wi-Fi Type | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 (Bottom) |
| Component In (RGB Cable) | 1 (Rear Hybrid) |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| Supported Audio Formats | DolbyAト Digital |
| Power Consumption | 51 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Picture Engine | X-Reality |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
| Operating System | Linux |
सोनी 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40R352F)
₹36,990
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्