| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung Galaxy Watch 5 Smartwatch (White Strap, 44mm) | ₹ 7,994 |
| Samsung Galaxy Watch 5 Smartwatch (Sapphire Strap, 44mm) | ₹ 30,999 |
सैमसंग Galaxy Watch 5 (44mm) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 7,994 है. सैमसंग Galaxy Watch 5 (44mm) की सबसे कम कीमत ₹ 7,994 Croma पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | Galaxy Watch 5 (44mm) |
| रिलीज की तारीख | 10 अगस्त 2022 |
| Model Name | Galaxy Watch 5 |
| Dial Shape | Round |
| Strap Material | Silicone |
| Size | Large |
| Touchscreen | 1.4-inch |
| Interchangeable Strap | हां |
| Water Resistant | IP68 |
| Water Resistance Depth | 5 ATM |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 43.3mm |
| Height | 44.4mm |
| Thickness | 9.8mm |
| Weight (g) | 33.50 |
| Call Function | हां |
| Bluetooth Version | Bluetooth v5.2 |
| Wi-Fi | हां |
| GPS | हां |
| Messaging Support | हां |
| Third Party App Support | Google Play Store for Wear OS |
| Operating System | WearOS 3.5 |
| Compatible Operating System | Android |
| Number of Cores | डुअल-कोर |
| RAM | 1,5 जीबी |
| Processor Name | Exynos W920 |
| Processor Speed | 1.18GHz |
| Internal Memory | 16GB |
| Display Resolution | 396x396 pixels |
| Display Size | 44mm |
| Display Type | Super AMOLED |
| Step Count | हां |
| Calorie Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Altimeter | हां |
| Compass | हां |
| Date & Time Display | हां |
| Other Fitness Features | Samsung BioActive Sensor |
| Other Watch Functions | Temperature Sensor, Accelerometer, Barometer, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Light Sensor |
सैमसंग Galaxy Watch 5 (44mm)
₹7,994
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्