| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 75 Inch LED Full HD TV (UA75F6400AR) |
| Model Name | UA75F6400AR |
| Display Size | 75 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | हां |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1678.8 mm x 960 mm x 57 mm |
| Weight (without stand) | 28.3 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1678.8 mm x 1035.2 mm x 351.9 mm |
| Weight (with stand) | 29.6 kg |
| Stand Type | Y-feet |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Digital Audio Output | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Down Firing and Full Range |
| Sound Technology | Dolby Pulse, DTS Studio Sound, Dolby Digital Plus, DTS Premium Sound 5.1 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 309 W, 0.3 W (Standby) |
| Picture Engine | 3D Hyper Real Picture Engine |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| RF Capable | हां |
सैमसंग 75 Inch LED Full HD TV (UA75F6400AR)
विज्ञापन
Honor ने लॉन्च किया 7000mAh बैटरी, 512GB तक स्टोरेज वाला X80i स्मार्टफोन, जानें कीमत
Axis Bank लाया कमाल का फीचर, बैंक जाए बिना आधार से होगा मोबाइल नंबर अपडेट, जानें कैसे
Sony Xperia 1 VIII में मिल सकता है नए डिजाइन वाला कैमरा मॉड्यूल