| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (J5008) |
| Model Name | J5008 |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1062.8 mm x 631.1 mm x 46.9 mm |
| Weight (without stand) | 13.18 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1062.8 mm x 682.4 mm x 228.1 mm |
| Weight (with stand) | 15.3 kg |
| Stand Type | Square |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Down Firing and Full Range |
| Sound Technology | Dolby Digital Plus, Dolby Digital Pulse |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 0.3 W (Standby) |
| No of USB Port | 2 |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
सैमसंग 40 Inch LED Full HD TV (J5008)
विज्ञापन
तबाही की आहट, सौरमंडल में 11 हजार नए एस्टरॉयड मिले, साइज में 500 मीटर से भी बड़े!
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ