| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 32 Inch LED Full HD TV (32H6400) |
| Model Name | 32H6400 |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1062.8 mm x 631.1 mm x 46.9 mm |
| Weight (without stand) | 13.18 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1062.8 mm x 682.4 mm x 228.1 mm |
| Weight (with stand) | 15.3 kg |
| Stand Type | Square |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 3 |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Down Firing and Full Range |
| Sound Technology | Dolby Digital Plus, Dolby Digital Pulse |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 0.3 W (Standby) |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
सैमसंग 32 Inch LED Full HD TV (32H6400)
विज्ञापन
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा