| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 42 Inch LED Full HD TV (TH-42AS630D) |
| Model Name | TH-42AS630D |
| Display Size | 42 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | हां |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Width x Height x Depth (without stand) | 963 mm x 566 mm x 69 mm |
| Weight (without stand) | 10 Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 963 mm x 610 mm x 247 mm |
| Weight (with stand) | 11 Kg |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component Video Input Shared with Composite: RCA Phono Type x 1 (Rear) |
| Composite In (Audio Video Cable) | Component Video Input Shared with Composite: RCA Phono Type x 1 (Rear) |
| Number of Speakers | 2.0Ch Speaker |
| Speaker Type | Full Range |
| Speaker Output RMS | 20W |
| Supported Audio Formats | Support Format (MP3, AAC, WMA Pro, FLAC, WAV |
| Power Consumption | 97 W, 0.2 W (Standby) |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | Support Format (AVI, MKV, WMV, MP4, M4V, FLV, 3GPP, VRO, VOB, TS, PS) |
पैनासोनिक 42 Inch LED Full HD TV (TH-42AS630D)
विज्ञापन
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत
8 हजार से सस्ता मिल रहा Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP दो कैमरा वाला फोन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स