| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Orient 52 L Desert Air Cooler (Airtek 52, White) | ₹ 10,500 |
| Orient 52 L Desert Air Cooler (Airtek 52, White) | ₹ 13,900 |
Orient 52 L Desert Air Cooler (Airtek 52) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,500 है. Orient 52 L Desert Air Cooler (Airtek 52) की सबसे कम कीमत ₹ 10,500 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Orient |
| मॉडल | 52 L Desert Air Cooler (Airtek 52) |
| Model Name | Airtek 52 |
| Color | |
| Type | Desert |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 52 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | हां |
| Speed Control | High, Medium, Low |
| Operating | Normal, Natural, Sleep |
| Air Delivery | 1540 CFM |
| Air Throw Distance | 50 ft |
| Air Deflection | 4 Ways, 360Degree |
| Cooling Coverage Area | 300 Sq.Ft. |
| Body Material | Engineered Polymer |
| Blower/Fan Material | Aluminum |
| Ice Chamber | नहीं |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Other Body and Design Features | Off Timer, Oscillating Louvers, Continuous Water Supply Connection, Front Water Fill Door, Air Throw at Body Level, Powerful Air Flow, Highly Durable Copper, Carbon Dust Filter, Wide Fan Blades |
| Empty Tank Alarm | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Auto Fill |
| Power Requirement | AC 230 V - 50 Hz |
| Power Consumption - Heating | 165W |
| Other Power Features | Works on Inverter |
| Width x Height x Depth | 512mm x 1060.3mm x 740.6mm |
| Weight | 21 Kg |
| Warranty Summary | 1 Year International Warranty |
| Covered in Warranty | manufacture warranty |
| Not Covered in Warranty | Damage and short circuit |
| Warranty Service Type | On site |
Orient 52 L Desert Air Cooler (Airtek 52)
₹10,500
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ