| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Onida 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDS2053R, Tulip Wine) | ₹ 12,990 |
ओनिडा 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDS2053R) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 12,990 है. ओनिडा 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDS2053R) की सबसे कम कीमत ₹ 12,990 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | ओनिडा |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDS2053R) |
| Model Name | RDS2053R |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Tulip Wine |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 110.50 x 55.00 x 0.00 |
| Depth | 61 cm |
| Weight | 35.9 kg |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Consumption | 980 W |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | हां |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | Reccessed |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | नहीं |
| Other Features | Power Cut Evo Cool Technology, Glass Door |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from Onida. |
ओनिडा 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDS2053R)
₹12,990
विज्ञापन
17 हजार से ज्यादा सस्ता मिल रहा Xiaomi का 2 फ्रंट कैमरा वाला धांसू फोन, आया धमाका ऑफर
Poco X8 Pro vs Realme 16 5G vs OnePlus Nord 6, जानें कौन सा फोन है बेस्ट वैल्यू फॉर मनी!
Motorola Edge 70 Pro+ के लॉन्च से पहले खुलासा, 12GB रैम के साथ 50MP के होंगे 2 कैमरा!
30W आउटपुट के साथ 10,000mAh पावरबैंक Anker ने किया लॉन्च, जानें कीमत