| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Noise ColorFit Pulse Go Buzz Smartwatch (Olive Green Strap, 43mm) | ₹ 1,399 |
Noise ColorFit Pulse Go Buzz की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 1,399 है. Noise ColorFit Pulse Go Buzz की सबसे कम कीमत ₹ 1,399 अमेजन पर 12th May 2026 को है.
| ब्रांड | Noise |
| मॉडल | ColorFit Pulse Go Buzz |
| रिलीज की तारीख | 7 सितंबर 2022 |
| Dial Shape | Rectangle |
| Strap Material | Silicone |
| Size | Regular |
| Touchscreen | हां |
| Water Resistant | IP68 |
| Usage | Health, Fitness |
| Dial Material | Polycarbonate |
| Width | 43.3mm |
| Height | 35.2mm |
| Thickness | 11.5mm |
| Weight (g) | 23.10 |
| Sensor | SpO2 Sensor, Heart Rate Sensor, Accelerometer |
| Notification | हां |
| Notification Type | Push Notifications |
| Battery Life | 7 days |
| Charge Time | 2 hours |
| Stand By Time | 35 days |
| Call Function | हां |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Operating Range | 18 metres |
| Call Features | Make Calls, Reject Calls, Call Logs, Favourite Contacts |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Other Fitness Features | Over 100 Sports Modes, Automatic Recognition |
| Other Watch Functions | Wrist Wake, Remote Music Control, Find My Phone, Female Health Tracker, Idle Alert, Activity Tracker |
| Speaker | हां |
| Microphone | हां |
Noise ColorFit Pulse Go Buzz
₹1,399
विज्ञापन
Ather Energy के इलेक्ट्रिक स्कूटर Rizta की बड़ी कामयाबी, सेल्स हुई 3 लाख यूनिट्स से ज्यादा
IT एंप्लॉयीज एसोसिएशन ने की वर्क-फ्रॉम-होम को अनिवार्य बनाने की मांग, प्रधानमंत्री मोदी की अपील का असर
बच्चों के क्रेयॉन जैसी दिखने वाली Pen Drive! SanDisk Crayola USB-C भारत में लॉन्च