| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Moonbow Vayo Room Air Purifier (White) | ₹ 8,493 |
Moonbow Vayo Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 8,493 है. Moonbow Vayo Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 8,493 अमेजन पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Moonbow |
| मॉडल | Vayo Room Air Purifier |
| Model Name | Vayo |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA, Pre-Filter, Activated Carbon |
| डाइमेंशन | 56.48 x 24.99 x 0.00 |
| Depth | 38.48 cm |
| Weight | 7 kg |
| Shade | White |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 538 sq.ft |
| Control Type | Touch |
| Suitable For | Domestic, Office |
| Technology Used | Puri5 Technology with Refreshing Energizers |
| Air Flow Level | 400 cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 4 |
| 3D Circulation Air Flow | नहीं |
| Ionizer | हां |
| UV Lamp | नहीं |
| Clean Air Delivery Rate | 400 CMH |
| Humidifier | नहीं |
| Other Performance Features | Auto Mode with Advanced Dust Sensor Technology |
| Indicators | Filter Replacement Indicator |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Display Type | LED |
| Silent Mode | हां |
| Child Lock | हां |
| Timer | हां |
| Other Convenience Features | Formaldehyde Filter: All kind of Smog, Fumes and Reduces Formaldehyde Present in Air, Refreshing Ionizer that Releases More than 2 Million Negative Lons/CC to Improve Indoor Air Quality |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Power Consumption | 70 W |
| Noise Level | 60 dB |
| Retractable Cord | नहीं |
| Adjustable Fan | नहीं |
| Other Features | Air Quality Indicator: Green - Excellent Air Quality (PM Level: 0 - 50), Blue - Good Air Quality (PM Level: 51 - 100), Red - Unhealthy Air Quality (PM Level: Greater than 100), Sleep Mode, 3 Speed Level and Auto Mode, Power, Fan Speed, PM 2.5 Indicator, Power of Puri5: Pre-filter, True HEPA Filter, Activated Carbon Filter, Formaldehyde Filter, Refreshing Energizers |
| Warranty Summary | 2 Years Comprehensive Warranty |
| Covered in Warranty | All Electrical Components |
| Not Covered in Warranty | The Life of Filters and Any Physical Damage would Not be Covered Under Warranty |
| Warranty Service Type | On-site Service for which the Customer Needs to Call on Brand Toll Free Customer Care Number 1800-103-3300/1800-301-02273 |
Moonbow Vayo Room Air Purifier
₹8,493
विज्ञापन
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा