| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Midea 482 L Frost Free Side by Side Refrigerator (MDRS619FGG28IND, Black) | ₹ 39,990 |
| Midea 482 L Frost Free Side by Side Refrigerator (MDRS619FGG28IND, Black) | ₹ 43,990 |
Midea 482 L Frost Free Side by Side Refrigerator (MDRS619FGG28IND) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 39,990 है. Midea 482 L Frost Free Side by Side Refrigerator (MDRS619FGG28IND) की सबसे कम कीमत ₹ 39,990 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | Midea |
| मॉडल | 482 L Frost Free Side by Side Refrigerator (MDRS619FGG28IND) |
| रिलीज की तारीख | 27 अगस्त 2021 |
| Model Name | MDRS619FGG28IND |
| Door Type | Side by Side |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Colours | Black |
| Number of Doors | 2 |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 177.50 x 83.50 x 0.00 |
| Depth | 63.5 cm |
| Weight | 81 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | हां |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Consumption | 200 W |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Matte |
| Display Type | Digital |
| Handle type | Recessed |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | नहीं |
| Clock | नहीं |
| Deodorizer | हां |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Ultra Thin Foaming Technology |
| Other Features | Ice Cube Tray, Active C Fresh, Inverter Quatro, Ultra Thin Foaming Technology, Humidity Control, Electronic Display |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor |
Midea 482 L Frost Free Side by Side Refrigerator (MDRS619FGG28IND)
₹39,990
विज्ञापन
17 हजार से ज्यादा सस्ता मिल रहा Xiaomi का 2 फ्रंट कैमरा वाला धांसू फोन, आया धमाका ऑफर
Poco X8 Pro vs Realme 16 5G vs OnePlus Nord 6, जानें कौन सा फोन है बेस्ट वैल्यू फॉर मनी!
Motorola Edge 70 Pro+ के लॉन्च से पहले खुलासा, 12GB रैम के साथ 50MP के होंगे 2 कैमरा!