| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (32B8100MHD) |
| Model Name | 32B8100MHD |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 730 mm x 430 mm x 75 mm |
| Width x Height x Depth (with stand) | 730 mm x 472 mm x 235 mm |
| Weight (with stand) | Net Weight: 5.2 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| PC Audio In | 1 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Brightness | 300 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 3000:01:00 Static |
| View Angle | 178 degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W x 2 |
| Power Consumption | 35 W, 0.5 W (Standby) |
| RF Capable | हां |
माइक्रोमैक्स 32 Inch LED HD Ready TV (32B8100MHD)
विज्ञापन
Kodak के सस्ते TV भारत में 32, 40, और 43 इंच साइज में लॉन्च, Rs 10,999 से शुरू कीमत
Xiaomi 17 Max हुआ लॉन्च, 200MP ट्रिपल कैमरा, 8000mAh बैटरी के साथ, जानें सबकुछ
Google के महंगे फोन जैसे डिजाइन में HMD Thunder Pro होगा लॉन्च! 50MP डुअल कैमरा का खुलासा