| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| MarQ by Flipkart 65 Inches Ultra HD (4K) LED Smart TV (Dolby 65HSUHD, Black) | ₹ 64,999 |
MarQ by Flipkart 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (Dolby 65HSUHD) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 64,999 है. MarQ by Flipkart 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (Dolby 65HSUHD) की सबसे कम कीमत ₹ 64,999 फ्लिपकार्ट पर 27th May 2026 को है.
| ब्रांड | MarQ by Flipkart |
| मॉडल | 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (Dolby 65HSUHD) |
| Model Name | 65HSUHD |
| Display Size | 65 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Resolution Standard | 4K |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2018 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1460mm x 847mm x 76mm |
| Weight (without stand) | 19.6kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1460mm x 916mm x 311mm |
| Weight (with stand) | 20.2kg |
| Stand Type | Wall Mount and Desktop Stand |
| Number of Cores | डुअल-कोर |
| RAM | 2 जीबी |
| Storage Capacity | 4GB |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Supported App - Hotstar | नहीं |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
| App Store Type | Vewd |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| NFC Support | नहीं |
| PC Audio In | नहीं |
| PC D-sub | नहीं |
| Digital Audio Output | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | नहीं |
| Composite In (Audio Video Cable) | नहीं |
| Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 4000:01:00 (Static) |
| Picture in Picture (PIP) | नहीं |
| View Angle | 176 Degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | MPG, AVI, TS, MOV, MKV, DAT, MP4, VOB, RM, RMVB |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Box Speaker |
| Sound Technology | Dolby Digital with Surround Sound |
| Surround Sound | हां |
| Speaker Output RMS | 30W |
| Supported Audio Formats | MP3, WMA, M4A, AAC, MP2, PCM, MPEG |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | नहीं |
| RF Capable | नहीं |
| Battery Type | AAA |
| Power Consumption | 165W, 0.5W (Standby) |
MarQ by Flipkart 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (Dolby 65HSUHD)
₹64,999
विज्ञापन
Honor Magic 9 के जल्द लॉन्च की तैयारी, 8,000mAh हो सकती है बैटरी
Apple कर रहा आईफोन एंटी स्नैचिंग फीचर पर काम, चोरी होने पर होगा अपने आप लॉक, जानें सबकुछ
स्क्रू कसने और खोलने का काम होगा आसान, Xiaomi ने लॉन्च किया नया स्मार्ट इलेक्ट्रिक टूल