| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Maharaja Whiteline 65 L Desert Air Cooler (Bravo (AC-302), White) | ₹ 8,349 |
| Maharaja Whiteline 65 L Desert Air Cooler (Bravo (AC-302), White) | ₹ 12,999 |
Maharaja Whiteline 65 L Desert Air Cooler (Bravo (AC-302)) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 8,349 है. Maharaja Whiteline 65 L Desert Air Cooler (Bravo (AC-302)) की सबसे कम कीमत ₹ 8,349 फ्लिपकार्ट पर 18th May 2026 को है.
| ब्रांड | Maharaja Whiteline |
| मॉडल | 65 L Desert Air Cooler (Bravo (AC-302)) |
| Model Name | Bravo (AC-302) |
| Color | |
| Type | Desert |
| Cooling Media | Wood Wool Pads |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 65 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | Low, High |
| Operating | Fan |
| Air Throw Distance | 45 ft |
| Motor Speed | 1450 RPM |
| Cooling Coverage Area | 700 sq. ft. |
| Body Material | Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | नहीं |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | नहीं |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | हां |
| Dust Filter | नहीं |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Width x Height x Depth | 73 cm x 97 cm x 71 cm |
| Weight | 22.00 किलो |
| Blower/Fan Diameter | 45.72 cm |
| Warranty Summary | 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to technical issuse /manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | Parts due to normal wear and tear like indicator or bodydiscoloration. Damage/Breakage of any plastic parts, rubber parts or denting, accident, mishandling on part of the customer |
| Warranty Service Type | On-site Service, Customer needs to call on MaharajaCustomer No 011-33684999, 18601804111 , service engineer will come to the site to get the product repaired or inspected.Customer care Phone Number 1800-103-2468 & 1860-500-2468011-33684999, 18601804111, 011-28700100, 18601804000 |
Maharaja Whiteline 65 L Desert Air Cooler (Bravo (AC-302))
₹8,349
विज्ञापन
क्रिप्टो मार्केट में बिकवाली से दो सप्ताह के निचले लेवल पर Bitcoin
Vodafone Idea के नए इंटरनेशनल रोमिंग प्लान पेश, अब 30 दिनों की वैधता के साथ मिलेगा 70GB इंटरनेट