| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Luminous Home UPS 600VA Eco Watt+ 650 Square Wave Inverter (Blue) | ₹ 18,500 |
Luminous Home UPS 600VA Eco Watt+ 650 Square Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 18,500 है. Luminous Home UPS 600VA Eco Watt+ 650 Square Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 18,500 अमेजन पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Luminous |
| मॉडल | Home UPS 600VA Eco Watt+ 650 Square Wave Inverter |
| Model Name | Home UPS 600VA Eco Watt+ 650 |
| Type | Square Wave |
| Colour | Blue |
| Input Voltage | 110 VA |
| Battery Type | Flat Plate, Tubular & VRLA (SMF) |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Capacity | 150AH |
| Width | 27.5 cm |
| Height | 11.5 cm |
| Depth | 20.6 cm |
| Weight | 7 kg |
| Warranty Summary | 24 Month |
| Description | The EcoWatt series is the No.1 selling Home UPS Product of Luminous. It is built with advanced PCB Programming, microprocessor and FSW transformer, making it highly efficient. Also, it does not create any humming noise, consumes less power and is capable of taking higher load. & Luminous offers wide range of Inverter Batteries, ranging from 60 AH to 220 AH. We have back-up requirement from 30 Minutes to 12 Hours. These batteries are designed smartly to give longer back-up and needs lover maintenance. |
Luminous Home UPS 600VA Eco Watt+ 650 Square Wave Inverter
₹18,500
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ