| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (32LB620B) |
| Model Name | 32LB620B |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Width x Height x Depth (without stand) | 731 x 56 x 437 |
| Weight (without stand) | 5.7kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 731 x 208 x 480 |
| Weight (with stand) | 5.9Kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Number of Speakers | 2.0Ch Speaker |
| Sound Technology | Dolby Digital Decoder, DTS Decoder |
| Speaker Output RMS | 20W |
| Supported Audio Formats | MP3, AAC, MPEG, AC3, EAC3, PCM |
| Power Consumption | 0.3W |
| Picture Engine | Triple XD Engine |
| View Angle | 178 Degrees |
| Supported Video Formats | AVI, MP4, FLV, DAT, MKV, MOV, ASF |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
एलजी 32 Inch LED HD Ready TV (32LB620B)
विज्ञापन
25 इंच बड़े 300Hz डिस्प्ले के साथ Redmi G25 2026 गेमिंग मॉनिटर हुए लॉन्च, जानें सबकुछ
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत
8 हजार सस्ता खरीदें Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP कैमरा वाला फोन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!