| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CPZY, Shiny Steel) | ₹ 18,990 |
एलजी 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CPZY) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 18,990 है. एलजी 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CPZY) की सबसे कम कीमत ₹ 18,990 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CPZY) |
| रिलीज की तारीख | 22 जून 2022 |
| Model Name | GL D211CPZY |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Smart Inverter Compressor |
| Capacity | 204 L |
| Colours | Shiny Silver |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 4 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 132.20 x 56.50 x 0.00 |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 38 kg |
| Temperature Control | हां |
| Power Consumption | 105 W |
| Power Requirement | 90-310V |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Glossy |
| Handle type | Ariana |
| Gasket Type | Anti-Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Removable Rack | हां |
| Technology Used | Direct Cooling Technology |
| Other Features | Knob Control, Fastest Ice Making, Aqua Clear Tinge, Anti Rat Bite, Solar Connect |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor From LG |
एलजी 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CPZY)
₹18,990
विज्ञापन
Poco X8 Pro vs Realme 16 5G vs OnePlus Nord 6, जानें कौन सा फोन है बेस्ट वैल्यू फॉर मनी!
Motorola Edge 70 Pro+ के लॉन्च से पहले खुलासा, 12GB रैम के साथ 50MP के होंगे 2 कैमरा!
30W आउटपुट के साथ 10,000mAh पावरबैंक Anker ने किया लॉन्च, जानें कीमत
7,500mAh बैटरी, 50MP के 2 कैमरा के साथ Red Magic 11S Pro ग्लोबल मार्केट में लॉन्च, जानें कीमत