| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD, Scarlet Plumeria) | ₹ 15,090 |
| LG 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD, Scarlet Plumeria) | ₹ 16,200 |
| LG 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD, Scarlet Plumeria) | ₹ 18,890 |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,090 है. एलजी 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD) की सबसे कम कीमत ₹ 15,090 Croma पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD) |
| रिलीज की तारीख | 4 फरवरी 2022 |
| Model Name | GL B201ASPD |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Scarlet Plumeria |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 117.20 x 53.40 x 0.00 |
| Depth | 67.1 cm |
| Weight | 34 kg |
| Express Freezing | नहीं |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Glossy |
| Handle type | Ariana Handle |
| Gasket Type | Anti-Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | नहीं |
| Clock | नहीं |
| Deodorizer | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Moist ‘N’ Fresh Technology |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 Years on Compressor From LG |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GL B201ASPD)
₹15,090
विज्ञापन