| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (GL-B199OBPC, Blue Plumeria) | ₹ 16,190 |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (GL-B199OBPC) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,190 है. एलजी 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (GL-B199OBPC) की सबसे कम कीमत ₹ 16,190 अमेजन पर 17th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (GL-B199OBPC) |
| रिलीज की तारीख | 2 मार्च 2022 |
| Model Name | GL-B199OBPC |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Blue Plumeria |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 114.20 x 53.70 x 0.00 |
| Depth | 63.8 cm |
| Weight | 32 kg |
| Air Flow Type | Direct Cool |
| Express Freezing | नहीं |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Requirement | AC 135-290V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Works Without Stabilizer |
| Shelf Material | Toughened Glass with Frame |
| Door Finish | Glossy |
| Handle type | Opal |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | नहीं |
| Clock | नहीं |
| Deodorizer | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Works without Stabilizer Technology |
| Other Features | Anti Rat Bite, Silent Operation, Sapacios Chiller Tray, Fast Ice Making, 2 Ltr Bottle Storage |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (GL-B199OBPC)
₹16,190
विज्ञापन
Amazon की समर सेल में OnePlus, Xiaomi और अन्य ब्रांड्स के टैबलेट्स पर 40 प्रतिशत तक डिस्काउंट
400 लीटर क्षमता वाला फ्रिज Xiaomi ने किया लॉन्च, 1 घंटे में ऑटोमेटिक ही बनाता है बर्फ! जानें कीमत
अंतरिक्ष में होने वाली है टक्कर! चांद से टकराएगा 8700 किमी प्रतिघंटा रफ्तार वाला रॉकेट का हिस्सा
70 फीट चौड़ा एस्टरॉयड आज पहुंच रहा धरती के पास! तबाही का खतरा?