| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204CRJ-E, Red) | ₹ 16,400 |
Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204CRJ-E) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,400 है. Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204CRJ-E) की सबसे कम कीमत ₹ 16,400 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204CRJ-E) |
| Model Name | HRD-2204CRJ-E |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocatory Compressor |
| Capacity | 220 L |
| Colours | Red |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 4 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 1338.00 x 530.00 x 0.00 |
| Depth | 628 mm |
| Weight | 38.00 किलो |
| Air Flow Type | Direct Cool |
| Temperature Control | Manual Knob |
| Moisture Control | हां |
| Power Consumption | 168 W |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Stabilizer Free Operation: 135 - 290 V |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | Uniglass |
| Handle type | Exterior |
| Gasket Type | Rubber with Magnet |
| Removable Gasket | नहीं |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | हां |
| Clock | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | 1 Hour Icing Technology |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 years on Compressor from Haier |
Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204CRJ-E)
₹16,400
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्