| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Exide SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter (Yellow) | ₹ 6,800 |
| Exide SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter (Yellow) | ₹ 7,200 |
| Exide SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter (Yellow) | ₹ 7,999 |
Exide SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,800 है. Exide SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 6,800 फ्लिपकार्ट पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Exide |
| मॉडल | SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | SOLAR HYBRID 1100 |
| Type | Pure Sine Wave |
| Solar Power Compatible | हां |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 4 hrs |
| Load Options | 4 Fans, 4 Led Lights, 1 TV |
| Colour | Yellow |
| Efficiency | 80% |
| Output Voltage | 220V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 220 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Battery Voltage | 12V |
| Width | 29 cm |
| Height | 14 cm |
| Depth | 27 cm |
| Weight | 10 kg |
| Warranty Summary | 2 years |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damges and wrong connections |
| Warranty Service Type | Onsite Warranty |
| Description | Exide brings to its table a state-of-the-art manufacturing facility for Solar Hybrid Inverters with high performance MOSFET based technology. The user-friendly features and wide range of customizability in-built with each Solar Inverter allows users to optimize system performance as per the application demand. Exide Solar Hybrid Inverters are also equipped with user selectable operation modes, necessary protections and intelligence to ensure longer life of the system components. |
Exide SOLAR HYBRID 1100 Pure Sine Wave Inverter
₹6,800
विज्ञापन
इंतजार खत्म! Gmail का सबसे बड़ा अपडेट, अब बदलें अपना पुराना Gmail ID, मिलेगा पसंद का यूजरनेम
Oppo K15 Pro, K15 Pro+ लॉन्च, 50MP कैमरा और डाइमेंसिटी 9000 से लैस, जानें सबकुछ
Portronics ने भारत में प्रदूषण को मात देने लॉन्च किया AIR X Smart HEPA एयर प्यूरिफायर, जानें कीमत