| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Exide GQP 24V 1450VA Pure Sine Wave Inverter (Red) | ₹ 10,999 |
Exide GQP 24V 1450VA Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,999 है. Exide GQP 24V 1450VA Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 10,999 फ्लिपकार्ट पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Exide |
| मॉडल | GQP 24V 1450VA Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | GQP 24V 1450VA |
| Type | Pure Sine Wave |
| Technology Used | ASIC (Auto Sense Intelligent Control) Technology |
| Colour | Red |
| Output Voltage | 220V |
| Output Frequency | 50Hz, ±1Hz |
| Input Voltage | 100 VA |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Voltage | 24V |
| Battery Capacity | 100-200AH |
| Display Type | LCD |
| Width | 45 cm |
| Height | 44.8 cm |
| Depth | 22.6 cm |
| Weight | 17.24 kg |
| Warranty Summary | Two years Onsite Manafacturer Warranty. |
| Warranty Service Type | ALL WARRANTY GIVEN BY EXIDE ONLY AS PER THE FITTEMENT |
| Description | The Pure Sine Wave inverter is a top-of-the-line model which is arguably the most sophisticated in the market today. The feature-loaded smart product is notable for its 3-stage Auto Sense Intelligent Control (ASIC) charging with Auto Smart Protection and dual (LCD & LED) display. In hardware terms it is also one of the few with a copper transformer that saves power. The inverter provides steady grid quality power that is essential to safeguard your prized electronic gadgets. |
Exide GQP 24V 1450VA Pure Sine Wave Inverter
₹10,999
विज्ञापन
5000mAh बैटरी, 13MP कैमरा के साथ Lava Bold N2 Lite लॉन्च, जानें सबकुछ
Artemis II Launch: जानें NASA के SLS रॉकेट की ताकत, जिससे आज शुरू होगा नया Moon मिशन
Ray-Ban Meta Optics Styles लॉन्च, 12MP कैमरा के साथ धांसू AI फीचर्स से लैस, जानें सबकुछ
Redmi 15A 5G vs Realme P4 Lite 5G vs Samsung Galaxy F70e 5G: जानें 15000 में कौन सा है बेस्ट