| ब्रांड | CloudWalker |
| मॉडल | 60 Inch LED HD Ready TV (CLOUD 24AH) |
| Model Name | CLOUD 24AH |
| Display Size | 60 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 66 mm x 370 mm x 552 mm |
| Weight (without stand) | 3 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 552 mm x 409 mm x 151 mm |
| Weight (with stand) | 2.4 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Front-Firing Speakers for crystal clear sound |
| Sound Technology | Surround Sound with Front-Firing Speakers |
| Speaker Output RMS | 6 W |
| Power Consumption | 35 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Contrast Ratio | 3000:01:00 Static |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
CloudWalker 60 Inch LED HD Ready TV (CLOUD 24AH)
विज्ञापन
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक