| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Bosch 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WAJ24209IN, Black) | ₹ 30,999 |
| Bosch 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WAJ24209IN, Black) | ₹ 30,999 |
Bosch 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WAJ24209IN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 30,999 है. Bosch 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WAJ24209IN) की सबसे कम कीमत ₹ 30,999 अमेजन पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Bosch |
| मॉडल | 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WAJ24209IN) |
| मॉडल नेम | WAJ24209IN |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Black |
| शेड | Black Grey |
| डाइमेंशन | 84.80 x 59.80 x 0.00 |
| डेप्थ | 59 cm |
| वजन | 75 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Wash Program Types | 15 |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1200 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Other Wash Modes | Synthetic, Mixed Fabric, Delicate, Wool, Jean |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| Shock Proof | हां |
| अन्य फीचर्स | Anti Vibration, Hygiene Steam, Drum Clean, Delay Start, Anti Wrinkle, AI ActiveWater Plus with 256 Sensing Levels, RE-LOAD Function, End of Cycle Indicator, Time Left Display |
| वारंटी समरी | 2 Years Warranty on Product and 12 Years Warranty on Wash Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Physical Damages |
| वारंटी सर्विस टाइप | On-site |
Bosch 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WAJ24209IN)
₹30,999
विज्ञापन