| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Bosch 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN, Maroon) | ₹ 23,999 |
| Bosch 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN, Maroon) | ₹ 24,080 |
| Bosch 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN, Maroon) | ₹ 26,500 |
Bosch 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 23,999 है. Bosch 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN) की सबसे कम कीमत ₹ 23,999 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | Bosch |
| मॉडल | 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN) |
| रिलीज की तारीख | 20 जून 2022 |
| मॉडल नेम | WOE753M0IN |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Maroon |
| शेड | Maroon |
| डाइमेंशन | 105.00 x 64.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 66 cm |
| वजन | 34 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Wash Program Types | 8 |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7.5 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 680 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Other Wash Modes | Jean, Delicate, Mixed Fabric, Wool, Intensive Wash, Anti Tangle Program, Multiple Soaking Timing, Expert Care System - Inspired by Handwash |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| अन्य फीचर्स | Time Left Display |
| वारंटी समरी | 2 Years On Product and 10 Years on Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. This also Covers all Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Parts: Outer Cabinet and Plastic Parts. Any Accessories External to the Product. The Product is Not Used according to the Instructions Given in the Instructions Manual. Defects Caused By Improper Use as Determined By the Company Personnel. Modification or Alteration of any Nature Made in the Electrical Circuitry/or Physical Construction of the Set. Site (Where the Premises is Kept) Conditions that Do not Confirm to the Recommended Operating Conditions of the Machine. The Serial Number is Removed, Altered or Obliterated from the Machine. Defects Due to Cause Beyond Control Like Lightning, Abnormal Voltage, Acts of God or While in Transit to the Service Centers or Purchaser's Residence |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
Bosch 7.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (WOE753M0IN)
₹23,999
विज्ञापन
Vivo V70 FE vs Oppo Reno 15C 5G vs OnePlus Nord 5: जानें कौन सा फोन है बेस्ट
Truecaller पर अपना अकाउंट कैसे करें डिलीट, ऐसे अनलिस्ट होगा फोन नंबर
7300mAh बैटरी, 50MP कैमरा वाले OnePlus फोन पर बंपर डिस्काउंट, जानें कितना मिल रहा सस्ता