| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Blue Star 2 Ton 2 Star Split AC (2HW24NB1, White) | ₹ 43,800 |
Blue Star 2 Ton 2 Star Split AC (2HW24NB1) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 43,800 है. Blue Star 2 Ton 2 Star Split AC (2HW24NB1) की सबसे कम कीमत ₹ 43,800 अमेजन पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | Blue Star |
| मॉडल | 2 Ton 2 Star Split AC (2HW24NB1) |
| Model Name | 2HW24NB1 |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 6120 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Operating Modes | Fan Mode: Auto/High/Medium/Low, Modes: Auto, Cool, Fan, Dry |
| Remote Control | हां |
| Indoor Unit Weight | 14 kg |
| Outdoor Unit Weight | 47 kg |
| Indoor Noise Level | 47 dB |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| Power Requirement | 230 V, 1 Phase, 50 Hz |
| Power Consumption | 1990 W |
| Operating Current | 8.5 Amps |
| Evaporator Fin Type | Hydrophilic Blue Fins |
| Condenser Fin Type | Louvered Fins |
| Air Flow Direction | 2-Directional Air Swing |
| Other Air Flow Features | Horizontal Louver/Vertical Swing: Motorized, Vertical Louver/Horizontal Swing: Manual, Air Flow Direction Control, Air Flow Volume (High/Medium/Low): 634/529/426 CFM |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Active Carbon Filter, Silver Ion Filter |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | On/Off Timer, Anti-freeze Thermostat |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
Blue Star 2 Ton 2 Star Split AC (2HW24NB1)
₹43,800
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट