| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Amazfit Active Max Smartwatch (Black, 38mm) | ₹ 15,999 |
Amazfit Active Max की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,999 है. Amazfit Active Max की सबसे कम कीमत ₹ 15,999 अमेजन पर 16th May 2026 को है.
| ब्रांड | Amazfit |
| मॉडल | Active Max |
| रिलीज की तारीख | 26 जनवरी 2026 |
| Model Name | Active Max |
| Dial Colour | Black |
| Dial Shape | Round |
| Strap Colour | Black |
| Strap Material | Silicone |
| Size | Large |
| Touchscreen | 1.5-inch AMOLED |
| Interchangeable Strap | हां |
| Water Resistant | 5ATM |
| Dial Material | Aluminum |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 48.5mm |
| Height | 48.5mm |
| Thickness | 12.2mm |
| Weight (g) | 39.50 |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Geomagnetic sensor, Barometric altimeter, Ambient light sensor, Temperature sensor |
| Compatible Device | Android 7 and newer versions and iOS 14 and newer versions |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Life | Up to 25 days |
| Charger Type | Wireless |
| Call Function | हां |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Wi-Fi | हां |
| GPS | हां |
| Messaging Support | हां |
| Email Support | हां |
| Compatible Operating System | Android, iOS |
| Display Resolution | 480x480 pixels |
| Display Type | AMOLED |
| Step Count | हां |
| Calorie Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Altimeter | हां |
| Compass | हां |
| Calendar | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Date & Time Display | हां |
| Number of Buttons | 2 |
| Other Fitness Features | Heart rate monitoring, blood-oxygen level tracking, stress level monitoring, skin temperature, Sleep Quality monitoring |
| Speaker | 1 |
| Microphone | 1 |
Amazfit Active Max
₹15,999
विज्ञापन
Ola की इलेक्ट्रिक व्हीकल्स, बैटरी मैन्युफैक्चरिंग में 2,000 करोड़ रुपये लगाने की तैयारी
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री