| ब्रांड | Amazfit |
| मॉडल | Cheetah 2 Pro |
| रिलीज की तारीख | 16 अप्रैल 2026 |
| Dial Shape | Round |
| Size | Regular |
| Touchscreen | 1.32 |
| Water Resistant | 5ATM |
| Water Resistance Depth | 50 m |
| Usage | Regular, Sports |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 48 |
| Height | 48 |
| Thickness | 13.2 |
| Weight (g) | 45.60 |
| Sensor | heart rate, SpO2, steps, sleep tracker |
| Battery Type | 540mAh |
| Battery Life | 20 days |
| Rechargeable Battery | हां |
| Call Function | हां |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Internal Memory | 32GB |
| Display Resolution | 466 x 466 |
| Display Type | AMOLED |
| Other Display Features | Up to 3,000 nits, Sapphire glass |
| Step Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Altimeter | हां |
| Compass | हां |
| Calendar | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Date & Time Display | हां |
| Language | English |
| Speaker | हां |
| Microphone | हां |
Amazfit Cheetah 2 Pro
विज्ञापन
Ola की इलेक्ट्रिक व्हीकल्स, बैटरी मैन्युफैक्चरिंग में 2,000 करोड़ रुपये लगाने की तैयारी
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री