| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Whirlpool 1.5 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, MAGICOOL, White) | ₹ 11,600 |
| Whirlpool 1.5 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, MAGICOOL, White) | ₹ 33,590 |
Whirlpool 1.5 Ton 3 Star Split AC (MAGICOOL) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 11,600 है. Whirlpool 1.5 Ton 3 Star Split AC (MAGICOOL) की सबसे कम कीमत ₹ 11,600 अमेजन पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Whirlpool |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Split AC (MAGICOOL) |
| Model Name | MAGICOOL |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | Gold |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3200.0 W |
| Compressor | Twin Rotary |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Aluminium |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 79.0 cm x 21.0 cm x 27.0 cm |
| Indoor Unit Weight | 8.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 78.0 cm x 54.0 cm x 26.0 cm |
| Outdoor Unit Weight | 27.0 kg |
| Other Dimensions | Outdoor Gross Weight: 27.5 kg |
| Panel Display | हां |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.7 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1064.0 W |
| Other Power Features | Power Consumption Cooling: Low - 433 W, High - 1623 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Active Carbon Filter | नहीं |
| Deodorizing Filter | नहीं |
| Night Glow Buttons | हां |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on the Unit & 10 Years on the Compressor |
Whirlpool 1.5 Ton 3 Star Split AC (MAGICOOL)
₹11,600
विज्ञापन