| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 50 L Window Air Cooler (VS W50MW, White) | ₹ 9,100 |
Voltas 50 L Window Air Cooler (VS W50MW) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,100 है. Voltas 50 L Window Air Cooler (VS W50MW) की सबसे कम कीमत ₹ 9,100 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 50 L Window Air Cooler (VS W50MW) |
| Model Name | VS W50MW |
| Color | |
| Type | Window |
| Cooling Media | Wood Wool |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 50 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Speed Control | 2 |
| Operating | Mechanical |
| Air Throw Distance | 50 ft |
| Cooling Coverage Area | 235 sq.ft. |
| Ice Chamber | नहीं |
| Castor Wheels | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Dust Filter | नहीं |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Width x Height x Depth | 65 cm x 61 cm x 51 cm |
| Weight | 13 kg |
| Blower/Fan Diameter | 9 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Covered in Warranty | All Parts are Included Under Warranty |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
| Warranty Service Type | Customer Needs to Call Brand Customer Care Number to Avail any Warranty or Service |
Voltas 50 L Window Air Cooler (VS W50MW)
₹9,100
विज्ञापन