| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 0.75 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, 103 CZA, White) | ₹ 31,999 |
| Voltas 0.75 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, 103 CZA, White) | ₹ 34,499 |
Voltas 0.75 Ton 3 Star Split AC (103 CZA) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 31,999 है. Voltas 0.75 Ton 3 Star Split AC (103 CZA) की सबसे कम कीमत ₹ 31,999 अमेजन पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 0.75 Ton 3 Star Split AC (103 CZA) |
| Model Name | 103 CZA |
| Type | Split |
| Capacity | 0.75 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 2600.0 W |
| Compressor | High EER Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 845.0 mm x 275.0 mm x 196.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 9.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 775.0 mm x 490.0 mm x 300.0 mm |
| Other Dimensions | Indoor Unit Gross Weight: 11.5 kg, Connecting Pipe Length: 3 m |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.15 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Other Power Features | Rated Current - Cooling: 3.7 A, Maximum Operating Ambient Temperature Range: 50 DegreeC |
| Air Flow Direction | Cross Flow |
| Other Air Flow Features | Air Flow Volume - Indoor: 600 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Catechin Filter, Silver Ion |
| Night Glow Buttons | हां |
| Other Features | Operation: LCD Remote, Lock |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 4 Years on Compressor |
Voltas 0.75 Ton 3 Star Split AC (103 CZA)
₹31,999
विज्ञापन
Apple ने इन डिवाइसेज का सपोर्ट बंद किया, क्या लिस्ट में आपका भी है?
PAN कार्ड के लिए ऑनलाइन कैसे करें आवेदन, जानें स्टेप बाय स्टेप पूरी प्रक्रिया
13MP कैमरा, 6000mAh बैटरी के साथ Redmi A7 Pro लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स