| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 46 Inches Full HD LED 3D TV (UA46D7000LM) | ₹ 153,900 |
सैमसंग 46 Inch LED Full HD TV (UA46D7000LM) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 153,900 है. सैमसंग 46 Inch LED Full HD TV (UA46D7000LM) की सबसे कम कीमत ₹ 153,900 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 46 Inch LED Full HD TV (UA46D7000LM) |
| Model Name | UA46D7000LM |
| Display Size | 46 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1048.5 mm x 606.3 mm x 29.7 mm |
| Weight (without stand) | 12.5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1048.5 mm x 683.1 mm x 276.7 mm |
| Weight (with stand) | 14.4 kg |
| Stand Type | Quad |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Down Firing and Full Range |
| Sound Technology | Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Surround Sound | SRS TheatreSound HD |
| Speaker Output RMS | 30 W |
| Power Consumption | 150 W, 0.1 W (Standby) |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| PC Audio In | 1 |
| PC D-sub | 1 |
| Headphone Jack | 1 |
| Digital Audio Output | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Picture Engine | 3D HyperReal |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
सैमसंग 46 Inch LED Full HD TV (UA46D7000LM)
₹153,900
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्