| ब्रांड | फिलिप्स |
| मॉडल | 46 Inch LED Full HD TV (46PFL5556) |
| Model Name | 46PFL5556 |
| Display Size | 46 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1081.41 mm x 659.57 mm x 49.9 mm |
| Weight (without stand) | 14.89 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1081.41 mm x 710.4 mm x 239.57 mm |
| Weight (with stand) | 17.56 kg |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Power Consumption | 130 W, 0.5 W (Standby) |
| No of USB Port | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Contrast Ratio | 5000000:1 (Dynamic) |
फिलिप्स 46 Inch LED Full HD TV (46PFL5556)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्