| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Luminous Rapid Charge 1650 Square Wave Inverter (White) | ₹ 6,923 |
| Luminous Rapid Charge 1650 Square Wave Inverter (White) | ₹ 20,999 |
Luminous Rapid Charge 1650 Square Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,923 है. Luminous Rapid Charge 1650 Square Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 6,923 फ्लिपकार्ट पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | Luminous |
| मॉडल | Rapid Charge 1650 Square Wave Inverter |
| Model Name | Rapid Charge 1650 |
| Type | Square Wave |
| Fixture Type | Table Top |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 Hours |
| Load Options | Lights, Bulbs, Fans, Led TV, Refrigerator, Washing Machine, Steam Iron |
| Colour | White |
| Efficiency | 90% |
| Output Voltage | 220V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Change Over Time | 10 ms |
| Input Voltage | 1650 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Battery Type | Any |
| Number of Batteries | 1 |
| Replacement Battery | हां |
| Emergency Power Off | हां |
| Width | 41 cm |
| Height | 11.5 cm |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 8 kg |
| Warranty Summary | 2 Years Manufactured Warranty |
| Covered in Warranty | PCB, Transformer |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Luminous Rapid Charge 1650 Square Wave Inverter
₹6,923
विज्ञापन
Vivo V70 FE vs Oppo Reno 15C 5G vs OnePlus Nord 5: जानें कौन सा फोन है बेस्ट
Truecaller पर अपना अकाउंट कैसे करें डिलीट, ऐसे अनलिस्ट होगा फोन नंबर
7300mAh बैटरी, 50MP कैमरा वाले OnePlus फोन पर बंपर डिस्काउंट, जानें कितना मिल रहा सस्ता