| ब्रांड | Livguard |
| मॉडल | i2-Verter LG 1100i Square Wave Inverter |
| Model Name | i2-Verter LG 1100i |
| Colour | Black |
| Type | Square Wave |
| Technology Used | Intelligent Technology |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 hrs |
| Load Options | 900VA / 756W |
| Efficiency | 99% |
| Output Voltage | 220V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Change Over Time | <10 ms |
| Input Voltage | 220 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Battery Type | Flat, Tubular, SMF & Local Batteries |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Voltage | 12V |
| Width | 30 cm |
| Height | 25 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 9 kg |
| Warranty Summary | 24 Months Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | Onsite |
Livguard i2-Verter LG 1100i Square Wave Inverter
विज्ञापन
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ
पहली बार! एक फोन में दो तरह के डिस्प्ले, LCD और e-ink स्क्रीन के साथ इस कंपनी ने किया पेश
13 हजार से सस्ता खरीदें OnePlus का फ्लैगशिप फोन, 6000mAh बैटरी, धांसू कैमरा
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल