| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 65 Inch OLED Ultra HD (4K) TV (65EC970T) |
| Model Name | 65EC970T |
| Display Size | 65 इंच |
| Screen Type | OLED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Resolution Standard | 4K |
| 3D | हां |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | हां |
| Width x Height x Depth (without stand) | 25.7 x 144.7 x 88 |
| Weight (without stand) | 24.1KG |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | Direct |
| Built In Wi-Fi | हां |
| PC Audio In | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Composite In (Audio Video Cable) | 1 |
| Number of Speakers | 4.0 Ch Speaker |
| Speaker Output RMS | 40W |
| Supported Audio Formats | AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, RA, WMA |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Power Consumption | 0.3 W |
| Aspect Ratio | 16:09 |
एलजी 65 Inch OLED Ultra HD (4K) TV (65EC970T)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्