| ब्रांड | इंटेक्स |
| मॉडल | 43 Inch LED Full HD TV (G4301) |
| Model Name | G4301 |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 975 mm x 575 mm x 90 mm |
| Weight (with stand) | Net Weight: 10.10 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Brightness | 260 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 16960:1 (Static) |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 75 W, 0.9 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
इंटेक्स 43 Inch LED Full HD TV (G4301)
विज्ञापन