Haier 8.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (HTW85-178BBK) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 14,490 है. Haier 8.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (HTW85-178BBK) की सबसे कम कीमत ₹ 14,490 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 8.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (HTW85-178BBK) |
| मॉडल नेम | HTW85-178BBK |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Semi Automatic |
| कलर | Black |
| शेड | Black |
| डाइमेंशन | 99.50 x 52.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 54 cm |
| वजन | 24 kg |
| Tub Material | Plastic |
| टेक्नोलॉजी यूज्ड | Softfall Technology |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 8.5 kg |
| वॉशिंग मैथड | Vortex Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1300 RPM |
| Quick Wash | नहीं |
| Hot Wash | नहीं |
| Fuzzy Logic | नहीं |
| Water Level Selector | नहीं |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220-240V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | नहीं |
| Memory Backup | नहीं |
| लिंट फिल्टर | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | नहीं |
| Shock Proof | हां |
| Wrinkle Prevention | नहीं |
| वारंटी समरी | 2 Years Comprehensive Warranty on Product and 5 Years Warranty on Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered under Warranty, This also Covers All Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Plastic Parts, Drain Pipe, Top Lids, Inlet Pipe, Lint Filter, Magic Filter will Not Covered in Warranty |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |