| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Cello 50 L Desert Air Cooler (Igloo, White) | ₹ 7,600 |
| Cello 50 L Desert Air Cooler (Igloo, White) | ₹ 8,990 |
Cello 50 L Desert Air Cooler (Igloo) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 7,600 है. Cello 50 L Desert Air Cooler (Igloo) की सबसे कम कीमत ₹ 7,600 फ्लिपकार्ट पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Cello |
| मॉडल | 50 L Desert Air Cooler (Igloo) |
| Model Name | Igloo |
| Color | |
| Type | Desert |
| Cooling Media | Honeycomb, Wood Wool |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 50 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | High |
| Operating | Fan Mode |
| Cooling Coverage Area | 200 Sq.Ft. |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Plastic |
| Ice Chamber | नहीं |
| Castor Wheels | हां |
| Dust Filter | नहीं |
| Power Requirement | AC 230 V - 50 Hz |
| Power Consumption - Heating | 170W |
| Width x Height x Depth | 520.5mm x 1010mm x 650.2mm |
| Warranty Summary | 1 Year Against Manufacturing Defects |
| Covered in Warranty | Product Warranty is Limited Against Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | Cello Customer Care Number: 1800 102 5778 |
Cello 50 L Desert Air Cooler (Igloo)
₹7,600
विज्ञापन
Apple ने इन डिवाइसेज का सपोर्ट बंद किया, क्या लिस्ट में आपका भी है?
PAN कार्ड के लिए ऑनलाइन कैसे करें आवेदन, जानें स्टेप बाय स्टेप पूरी प्रक्रिया
13MP कैमरा, 6000mAh बैटरी के साथ Redmi A7 Pro लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स