| ब्रांड | वीयू |
| मॉडल | 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43S6575) |
| Model Name | 43S6575 |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 966 mm x 565 mm x 79 mm |
| Weight (without stand) | 10.1 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 966 mm x 601 mm x 206 mm |
| Weight (with stand) | 200 x 200 mm, Wall Mount Screw Thread |
| Stand Type | Tabletop |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | IEEE 802.11 b, g, n, ac |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| PC D-sub | हां |
| Digital Audio Output | नहीं |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | RF Input: 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component or Y Pb Cb Pr Cr Input: 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Tweeter, Midrange |
| Sound Technology | Dolby Digital, dbx-tv |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | WMA, WMV, ASF, MP4, MPG, MPEG, MP3, VRO, VOB, FLV, MKV, FLAC, MP2, MP3 |
| Power Consumption | 75 W, 1 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
| Contrast Ratio | 1000000:1 |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Supported Video Formats | AVI, WMV, ASF, MP4, MOV, 3GP, MKV, MPG, MPEG, VOB, RM, WebM, VRO, OGM, FLV |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Linux |
| Screen Mirroring | हां |
वीयू 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43S6575)
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट