| ब्रांड | वीयू |
| मॉडल | 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43BU113) |
| Model Name | 43BU113 |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Series | Iconium |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1028.7 mm x 553.7 mm x 69 mm |
| Weight (without stand) | 10.3 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1028.7 mm x 618.3 mm x 192.7 mm |
| Weight (with stand) | 200 x 200 mm, Wall Mount Screw Thread |
| Stand Type | Tabletop |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | IEEE 802.11 b, g, n /2.4 GHz |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | RF Input: 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component or Y Pb (Cb) Pr (Cr): 1 |
| Brightness | 450 nits |
| Contrast Ratio | 100000:1 (Dynamic) (Static) |
| View Angle | 178 Degree |
| Supported Video Formats | USB: AVI,WMV,TS, MPEG, MKV, FLV, MTS, WEBM |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | USB: .wma, MP3, WAV, TS, FLAC |
| Power Consumption | 75 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | हां |
| RF Capable | हां |
| Storage Memory | |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Supported App - Hotstar | हां |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
| Storage Capacity | 8GB |
वीयू 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43BU113)
विज्ञापन
ईरान और रूस में ड्रोन खरीदने के लिए हो रहा क्रिप्टोकरेंसी का इस्तेमाल
WhatsApp, Telegram के बाद VPN पर वार, यूजर्स के लिए बढ़ी मुश्किलें!
SIM Binding: खुशखबरी! सिम बाइंडिंग की डेडलाइन इस तारीख तक बढ़ी, अभी बिना सिम नहीं बंद होंगे WhatsApp, Telegram जैसे ऐप
Xiaomi Mijia Garment Steamer 2 हुआ लॉन्च, जिद्दी सिलवटें निकालने का दावा, 6 आयरन मोड, जानें कीमत