| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 50 L Desert Air Cooler (VN D50MH, White) | ₹ 10,500 |
| Voltas 50 L Desert Air Cooler (VN D50MH, White) | ₹ 12,500 |
Voltas 50 L Desert Air Cooler (VN D50MH) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,500 है. Voltas 50 L Desert Air Cooler (VN D50MH) की सबसे कम कीमत ₹ 10,500 अमेजन पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 50 L Desert Air Cooler (VN D50MH) |
| Model Name | VN D50MH |
| Color | |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | हां |
| Capacity | 50 L |
| Cooling and Heating | Cooling |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | 3 |
| Air Delivery | 3400 CFM |
| Motor Speed | 4200 |
| Cooling Coverage Area | 22 Sq.Ft. |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Metol |
| Castor Wheels | 4 |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Number of Fan Blades | 4 |
| Auto Louver Movement | नहीं |
| Empty Tank Alarm | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Other Convenience Features | Trolley Support |
| Power Requirement | 190 W |
| Power Consumption - Heating | 190 W |
| Width x Height x Depth | 64 cm x 70 cm x 38 cm |
| Weight | 16.5 cm |
| Blower/Fan Diameter | 16.5 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Covered in Warranty | manufacturing defact |
| Not Covered in Warranty | any damage |
| Warranty Service Type | on site |
Voltas 50 L Desert Air Cooler (VN D50MH)
₹10,500
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा