| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 40 Inch LCD Full HD TV (KLV-40EX400 IN5) |
| Model Name | KLV-40EX400 IN5 |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 992 mm x 598 mm x 100 mm |
| Weight (without stand) | 13.9 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 992 mm x 635 mm x 250 mm |
| Weight (with stand) | 15.9 kg |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 1 |
| Headphone Jack | 1 (Side) |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 (Rear) |
| Number of Speakers | 2 |
| Surround Sound | Simulated Surround |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 151 W, 0.3 W (Standby) |
| Picture Engine | BRAVIA 3 |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
सोनी 40 Inch LCD Full HD TV (KLV-40EX400 IN5)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्