| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 40 Inches Full HD LED Curved TV (40J6300, Grey) | ₹ 58,000 |
सैमसंग 40 Inch LED Full HD TV (40J6300) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 58,000 है. सैमसंग 40 Inch LED Full HD TV (40J6300) की सबसे कम कीमत ₹ 58,000 अमेजन पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (40J6300) |
| Model Name | 40J6300 |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | हां |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 915.9 mm x 533.6 mm x 104.1 mm |
| Weight (without stand) | 7.6 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 915.9 mm x 599.6 mm x 288 mm |
| Weight (with stand) | 8.6 kg |
| Stand Type | V Type |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 3 |
| Wi-Fi Type | Wi-Fi Direct |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Digital Audio Output | 1 |
| Audio Out | 1 |
| RF Connectivity Input | RF Input Terrestrial / Cable Input: 1 / 1 Common Use for Terrestrial / 0 |
| Component In (RGB Cable) | Component Input Y / Pb / Pr: 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital Plus |
| Surround Sound | Virtual Surround |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 116 W, 0.3 W (Standby) |
| Contrast Ratio | 1000000:01 Static |
| Picture Engine | Hyper Real Picture Engine |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| Refresh Rate (Hz) | 200 |
| RF Capable | हां |
सैमसंग 40 Inch LED Full HD TV (40J6300)
₹58,000
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट