| ब्रांड | ओप्पो |
| मॉडल | Watch 3 Pro |
| रिलीज की तारीख | 10 अगस्त 2022 |
| Model Name | Watch 3 Pro |
| Dial Colour | Black |
| Dial Shape | Square |
| Strap Material | Silicone |
| Touchscreen | 1.91-inch |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Width | 50.4mm |
| Height | 38.5mm |
| Thickness | 12,75mm |
| Weight (g) | 37.50 |
| Sensor | Acceleration Sensor + Gyro Sensor + Geomagnetic Sensor + Optical Heart Rate Sensor + Blood Oxygen Sensor + ECG Sensor + Ambient Light Sensor + Air Pressure Sensor |
| Battery Life | 15 Days |
| Charge Time | 65 Minutes |
| Call Function | हां |
| Bluetooth Version | 5 |
| Wi-Fi | हां |
| GPS | हां |
| Messaging Support | हां |
| RAM | 1 जीबी |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon W5 |
| Internal Memory | 32GB |
| Display Resolution | 378x496 pixels |
| Display Type | AMOLED |
| Step Count | हां |
| Calorie Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Altimeter | हां |
| Compass | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Date & Time Display | हां |
ओप्पो Watch 3 Pro
विज्ञापन
Tesla के Model Y L की जल्द शुरू होगी भारत में डिलीवरी, जानें प्राइस, रेंज
WhatsApp पर प्राइवेट चैट, कंपनी भी नहीं पढ़ेगी आपकी बातें! जानें क्या है Incognito Chat फीचर
iBall Cinebar 560 Soundbar भारत में लॉन्च: 800W आउटपुट और Dolby Audio सपोर्ट, जानें कीमत